Hortenzia Pinky Winky
Rastliny nie sú tovarom vyrobeným v továrni, preto sú rozdielne. Upozorňujeme, že na ilustračných fotografiách sú zobrazené plne vyvinuté rastliny pestované za optimálnych podmienok. Na obrázku je jeden vybratý ukážkový exemplár. Každá rastlina sa do určitej miery odlišuje tvarom, farbou, veľkosťou a vzhľadom. To nemá vplyv na kvalitu rastliny.

Hortenzia Pinky Winky

Hydrangea paniculata 'Pinky Winky' - Číslo tovaru 3317556
Obsah balenia:1 ks
Plne zimovzdorné šľachtenie. Kužeľovité kvety sú na začiatku biele, potom sa však rýchle sfarbia do červena. Veľkosť pri dodaní: 30-50 cm.
23,35 € / balenie

Cena s DPH (brutto) plus prepravné náklady

Doba kvitnutia júl, august, september, október
Stanovisko polotieň, slnečné
Výsadbová vzdialenosť (cm) 150
V kontajneri áno
Výška dospelej rastliny 150 cm
STANOVISKO: Môže byť polotienisté až tienisté. PÔDA: Humózna, bez vápnika, popr. obohatená rašelinou. Čím je pôda kyslejšia, tým je farba intenzívnejšia. (Indikátor, množstvo hliníkových iónov v pôde ovplyvňuje farbu - ak je malé množstvo, potom budú kvety ružové/červené - hodnota pH by mala byť pre modré kvety menšia ako 5,5 - biele kvety nie sú pH hodnotou ovplyvnené). VÝŠKA: cca. 150 cm KVETY: Jún - september/október - odkvitnuté kvety vyštipujeme, tým podporíme tvorbu ďalších kvetov. Posledné kvetné stonky, ktoré sa ukazujú na jeseň, ponecháme do budúcej jari. Kužeľovité kvetné laty sú spočiatku biele, ale postupne sa sfarbia do červena. REZ: Skoro na jar, pred rašením zastrihneme - odstrihneme odkvitnuté okolíky (kvety) a staré stonky. Hortenzie kvitnú na stonkách, ktoré sú dvojročné. To znamená, že v lete sa nasadzujú púčiky pre budúcu jar. PREZIMOVANIE: Plne mrazuvzdorný druh hortenzie. Ku koreňom prihrnieme rašelinu a zakryjeme čečinou (najlepšie jedľovou) - pri veľmi suchom počasí zavlažujeme.
Zákazníci tiež kúpili
Naposledy zobrazené