Bambus Moontears
Rastliny nie sú tovarom vyrobeným v továrni, preto sú rozdielne. Upozorňujeme, že na ilustračných fotografiách sú zobrazené plne vyvinuté rastliny pestované za optimálnych podmienok. Na obrázku je jeden vybratý ukážkový exemplár. Každá rastlina sa do určitej miery odlišuje tvarom, farbou, veľkosťou a vzhľadom. To nemá vplyv na kvalitu rastliny.

Bambus Moontears

Fargesia murieliae Moontears - Číslo tovaru 1102844
Obsah balenia:1 ks
Moontears bambus je nová odroda s mimoriadnymi vlastnosťami. Nová generácia bambusu vyniká svojimi hustými listami a poskytuje pôsobivý pohľad v akomkoľvek obytnom priestore. Dá sa strihať vo forme kocky, kužeľa či pyramídy, no skvele vyzerá aj ako živý plot či solitér. Je výborný na tvarovanie koruny a nevyrastajú bočné výhonky. Preto nie je potrebné používať koreňový oddiel. Bambus je vždyzelený, hustý a kompaktného vzrastu.
24,85 € / balenie

Cena s DPH (brutto) plus prepravné náklady

Stanovisko tieň, polotieň, slnečné
Mrazuvzdorné mrazuvzdorné
Výsadbová vzdialenosť (cm) 30-40
Rezané kvety áno
Výška dospelej rastliny 150 cm
STANOVISKO: Slnečné, ale nie na priame slnko. PÔDA: Priepustná, humózna, bohatá na živiny. HNOJENIE: Pôdu príležitostne mulčovať, vrstva mulča udržuje v pôde dostatočnú vlhkosť a postupne uvoľňuje a dodáva rastline potrebné živiny. Pokiaľ je nutná aplikácia ďalších hnojív, je potrebné zvoliť hnojivo s obsahom dusíka, ktorý podporuje tvorbu hmoty. ZÁLIEVKA: Vyvážená, v závislosti od počasia, pôda nesmie byť suchá, ale ani premokrená. VÝŠKA: cca 1 – 1,5 m POTREBA MIESTA: Asi 0,5 - 1 m vo voľnej pôde. Častejšie sa pestuje v prenosnej nádobe. LISTY: Vždyzelený. REZ: Udržiavať výšku rastliny rezom na 100 – 150 cm. PREZIMOVANIE: Mrazuvzdorný. V prvých rokoch odporúčame chrániť vrstvou čečiny alebo lístia, ochrana je dôležitá predovšetkým pre korene. POZNÁMKA: Tento druh bambusu rastie v trsoch, neexpanduje výbežky do okolitých častí záhrady.
Zákazníci tiež kúpili
Naposledy zobrazené