Kumkvát
Kumkvát
   
Rastliny nie sú tovarom vyrobeným v továrni, preto sú rozdielne. Upozorňujeme, že na ilustračných fotografiách sú zobrazené plne vyvinuté rastliny pestované za optimálnych podmienok. Na obrázku je jeden vybratý ukážkový exemplár. Každá rastlina sa do určitej miery odlišuje tvarom, farbou, veľkosťou a vzhľadom. To nemá vplyv na kvalitu rastliny.

Kumkvát

Citrus fortunella margarita - Číslo tovaru 6630666
Obsah balenia:1 ks
Kumkvát pochádza z južnej Ázie, nazýva sa aj čínska mandarínka. Ide o pomaly rastúci ker, ktorý je obľúbený hlavne ako okrasná rastlina. Tmavo zelené listy, biele voňavé kvety, drobné oválne oranžové plody. V našich podmienkach sa pestuje prevažne ako prenosná rastlina v nádobe s letnením a následným prezimovaním pri teplote 5-10 °C. Substrát musí byť priepustný a výživný. Rez robte po zbere plodov. Dodávame dekoratívny stromček na kmienku.
38,30 € / balenie

Cena s DPH (brutto) plus prepravné náklady

Stanovisko slnečné
Mrazuvzdorné citlivé na mráz
Výška dospelej rastliny 200-300 cm
STANOVISKO: Slnečné, svetlé a chránené. V našich podmienkach sa pestuje ako prenosná rastlina v nádobe. Ideálna teplota počas vegetačného obdobia sa pohybuje medzi 20 – 24 stupňami. Od jari do jesene môžu byť rastliny umiestnené na vonkajšom stanovišti (balkón, terasa, záhrada). Odporúčame vybrať stanovište chránené pred prudkým dažďom, prievanom a priamym poludňajším slnkom. PÔDA: Výživná, priepustná, mierne kyslá (hodnota pH od 5,5 do 6) HNOJENIE: Od mája do augusta hnojivom na citrusy, dávkovanie podľa návodu zhruba 1x za 2 týždne. ZÁLIEVKA: Rovnomerná, najlepšie dažďovou vodou, zemina by nemala vyschnúť. V miske pod kvetináčom by nemala zostávať voda, hrozí, že uhnijú korene. Vhodné je občasné rosenie listov. LISTY: Listy sú lesklé, kopijovité, tmavo zelené, s mierne zubatým okrajom. Žlté listy sú znakom nedostatku železa (chloróza), žltnutím listov sa môže prejavovať aj nedostatok vody. KVETY: Biele, voňavé. PLODY: 3 - 6 cm veľké oranžové bobule. Šupka je sladká, dužina je šťavnatá, kyslejšia. Sú bohaté na vlákninu, antioxidanty a minerály (vápnik, meď, draslík, mangán, železo, selén a zinok) a vitamíny A, B, C a E. REZ: Na jar, odstráňte staré, suché vetvy a výhony, ktoré smerujú dovnútra koruny . PREZIMOVANIE: Nie je zimovzdorný. Prezimovanie pri teplote 5 – 15 °C. Dôležitý je dostatok svetla. V tieni rastlina slabne. Zálievku obmedzíme. Pozor na umiestnenie v blízkosti kúrenia, mohlo by dôjsť k usychaniu a opadávaniu listov.
Zákazníci tiež kúpili
Naposledy zobrazené