Lupina mnoholistá (3)
Rastliny nie sú tovarom vyrobeným v továrni, preto sú rozdielne. Upozorňujeme, že na ilustračných fotografiách sú zobrazené plne vyvinuté rastliny pestované za optimálnych podmienok. Na obrázku je jeden vybratý ukážkový exemplár. Každá rastlina sa do určitej miery odlišuje tvarom, farbou, veľkosťou a vzhľadom. To nemá vplyv na kvalitu rastliny.

Lupina mnoholistá (3)

Lupinus polyphyllus hybriden - Číslo tovaru 1126962
Obsah balenia:3 ks
Táto trvalka sa isto zaradí medzi klenoty Vášho trvalkového záhona. Je to bylinná trvalka, v čase kvetu meria okolo 1 m. Kvetenstvo je hustý, vzpriamený strapec. Listy sú viacpočetné, dlanite delené. Kvitne od júna, po odkvitnutí rastlinu zrežte, pravdepodobne na jeseň vykvitne ešte raz. Vysádzajte na polotienisté stanovište do výživnej, priepustnej zeminy. Ako rezaný kvet vydrží dlho aj vo váze.
10,90 € / balenie

Cena s DPH (brutto) plus prepravné náklady

Doba kvitnutia jún, júl, august, september
Stanovisko polotieň, slnečné
Mrazuvzdorné mrazuvzdorné
Výsadbová vzdialenosť (cm) 30 - 50
Rezané kvety áno
Výška dospelej rastliny 60-80 cm
STANOVISKO: Slnečné až polotienisté PÔDA: Priepustná, kyslá, zmiešať s malým množstvom piesku a hnojom, kompostom alebo pridať rašelinu a viaczložkové hnojivo. Dlhé sucho rastline škodí. HNOJENIE: 1x na jar viaczložkovým hnojivom VÝŠKA: 80 – 100cm POTREBA MIESTA: asi 60 -75 cm RAST: Tvorí trsy KVETY: Jún – september. Rozkvitnuté kvety potrebujú oporu. Odkvitnuté kvety odstráňte, rastlina zakvitne znova a zabráníme tým tvorbe semien. REZ: Na jeseň po odkvitnutí zastrihneme pri zemi PREZIMOVANIE: Zimovzdorná, pôdu zakryť mulčom EXTRA TIP: Pokiaľ trs príliš rozrástol a je hustý na jar ich rozdeľte. (každé 3 roky).
Zákazníci tiež kúpili
Naposledy zobrazené