Zanoväť žltý
Rastliny nie sú tovarom vyrobeným v továrni, preto sú rozdielne. Upozorňujeme, že na ilustračných fotografiách sú zobrazené plne vyvinuté rastliny pestované za optimálnych podmienok. Na obrázku je jeden vybratý ukážkový exemplár. Každá rastlina sa do určitej miery odlišuje tvarom, farbou, veľkosťou a vzhľadom. To nemá vplyv na kvalitu rastliny.

Zanoväť žltý

Cytisus x praecox 'Allgold' - Číslo tovaru 3303687
Obsah balenia:1 ks
Na jar bohato kvitnúci malý ker. Kvety sú sýto žlté, vetvičky tmavo zelené s drobnými listami. Kvitne od mája do júna. Vysádzajte na slnečné, chránené stanovište do výživnej, dobre odvodnenej pôdy s mierne kyslým pH.
11,70 € / balenie

Cena s DPH (brutto) plus prepravné náklady

Doba kvitnutia máj, jún
Stanovisko slnečné
Výsadbová vzdialenosť (cm) 100
Farba žltá (oranžová)
Výška dospelej rastliny 100-150 cm
STANOVISKO: Slnečné, teplé. Uprednostňuje stanovisko chránené pred vetrom. PÔDA: Kvalitná záhradná zemina, priepustná, s mierne kyslou pH HNOJENIE: Hnojenie nie je potrebné, zanoväť má naopak schopnosť obohacovať pôdu o dusík. ZÁLIEVKA: Zálievka mierna, je to suchomilná rastlina. RAST: Stredne vysoký ker, mierne poliehavý rast. VÝŠKA: 0,5 -1,5 m ŠÍRKA: 0,5-1,5m. LISTY: Drobné, úzke, asi 2 cm dlhé. Staršie výhonky môžu byť takmer bez listov. KVITNUTIE: Máj - jún KVETY: Veľmi nápadné, žlté. REZ: Pre podporu kvitnutia odporúčame každý rok po odkvitnutí výhonky skrátiť zhruba o 2/3. Zanoväť nemá rád rez do staršieho dreva. PREZIMOVANIE: Plne mrazuvzdorný do cca -25 ° C. Mladé rastliny odporúčame chrániť zakrytím.
Naposledy zobrazené