Kordylína Red Star
Kordylína Red Star
Kordylína Red Star
     
Rastliny nie sú tovarom vyrobeným v továrni, preto sú rozdielne. Upozorňujeme, že na ilustračných fotografiách sú zobrazené plne vyvinuté rastliny pestované za optimálnych podmienok. Na obrázku je jeden vybratý ukážkový exemplár. Každá rastlina sa do určitej miery odlišuje tvarom, farbou, veľkosťou a vzhľadom. To nemá vplyv na kvalitu rastliny.

Kordylína Red Star

Cordyline australis - Číslo tovaru 6683305
Obsah balenia:1 ks
Svojim kmeňom a listami pripomínajúcimi juku patrí kordylína k najkrajším okrasným rastlinám. Rastie veľmi rýchlo, za niekoľko rokov môže dosiahnuť viacmetrovú výšku. Jej silné, červené lístie a modrozelená zadná časť listov pôsobia výnimočným dojmom. Za priaznivých podmienok, pri starostlivej opatere môžu staršie exempláre aj zakvitnúť. V lete ju umiestnite vonku, chráňte ju však pred silným slnečným žiarením. Od októbra do apríla prezimujte kordylínu na chladnom, ale svetlom mieste; vydrží aj mierne mrazy. Dodávame 40 – 50 cm, vyspelé rastliny.
18,00 € / balenie

Cena s DPH (brutto) plus prepravné náklady

Stanovisko polotieň, slnečné
Mrazuvzdorné citlivé na mráz
Výška dospelej rastliny 100-300 cm
Stanovisko: Čo najsvetlejšie miesto, bezpodmienečne sa vyvarovať priamemu slnku. Pôda: Priepustná a bohatá na živiny. Hnojenie: Každé 3 až 4 týždne viaczložkovým hnojivom. Zálievka: Pôdu udržiavať vlhkú. Výška: Po rokoch môže mať až niekoľko metrov. Potreba miesta: asi 3 m Rast: Štíhly kmeň a juke podobné listy Listy: Červenej farby, pričom na spodnej strane listov je farba modrozelená Kvety: Kvitnú len staršie rastliny. Farba kvetov je krémovo biela. Prezimovanie: Pri správnej starostlivosti môže rastlina prezimovať aj vo voľnej pôde, pričom jednoduchšie je prezimovanie v chladnej a svetlej miestnosti.
Zákazníci tiež kúpili
Naposledy zobrazené