Japonská hruška Nashi, v kontajneri
Rastliny nie sú tovarom vyrobeným v továrni, preto sú rozdielne. Upozorňujeme, že na ilustračných fotografiách sú zobrazené plne vyvinuté rastliny pestované za optimálnych podmienok. Na obrázku je jeden vybratý ukážkový exemplár. Každá rastlina sa do určitej miery odlišuje tvarom, farbou, veľkosťou a vzhľadom. To nemá vplyv na kvalitu rastliny.

Japonská hruška Nashi, v kontajneri

Pyrus pirifolia 'Nashi' - Číslo tovaru 4431840
Obsah balenia:1 ks
Je šťavnatá ako broskyňa, chrumkavá ako jablko. Túto exotickú ázijskú hrušku charakterizuje zlatožltá dužina, chuť pripomínajúca zmes jablka a hrušky. Je odolná voči chorobám. Dozrieva koncom augusta, začiatkom septembra. Tento dekoratívny strom bude svojimi lesklými listami a snehobielymi kvetmi ozdobou Vašej záhrady. Opeľuje ju: Williamsova.
14,00 € / balenie

Cena s DPH (brutto) plus prepravné náklady

Dodanie: Február koniec - November koniec

Už prijímame objednávky!

Stanovisko polotieň, slnečné
Doba výsadby Február koniec - November koniec
Výsadbová vzdialenosť (cm) 300
Doba dozrievania august koniec
V kontajneri áno
Výška dospelej rastliny 300-400 cm
STANOVISKO: Slnečné až polotienisté. Pestovanie je podobné ako u iných ovocných stromov, ale je vhodné teplejšie a chránené stanovisko pred vetrom. Poloha na juhovýchod nie je príliš vhodná, pretože skoré ranné slnko spôsobuje po mrazivé noci praskliny na kmeni. PÔDA: Výživná, priepustná, nie príliš ľahká, vhodná hodnota pH 5,0 - 6,5 HNOJENIE: V máji/apríli hnojivom na ovocné stromy VÝŠKA: V dospelosti cca. 250 – 400 cm (podľa podmienok) ŠÍRKA: V dospelosti cca. 150 m a viac (podľa podmienok) REZ: Odborný rez je možný na jar alebo v lete. KVETY: Koncom apríla/mája PLODY: Začiatkom októbra, uskladnenie maximálne do Vianoc. „Ani jablko ani hruška, mierne aromatická, málo kyslá, netypická chuť (melónová), priemerne šťavnatá, hladká šupka, zeleno-žltá…” Príliš veľkú úrodu treba preriediť, inak zostane plod malý. OPEĽOVAČ: Dobrý je napr. Williamsova, Clapps Liebling, Williams Christ, Conference, Vereinsdechant, Gellerts-Butter hruška a iné druhy Nashi PREZIMOVANIE: Mrazovzdorná, zem pokryť mulčovacou vrstvou. POZOR! Nashi môže tiež napadnúť hrdza hrušková ako iné druhy hrušiek, ale je k tejto chorobe menej náchylná.
Zákazníci tiež kúpili
Naposledy zobrazené