Aloe Vera
Aloe Vera
Aloe Vera
     
Rastliny nie sú tovarom vyrobeným v továrni, preto sú rozdielne. Upozorňujeme, že na ilustračných fotografiách sú zobrazené plne vyvinuté rastliny pestované za optimálnych podmienok. Na obrázku je jeden vybratý ukážkový exemplár. Každá rastlina sa do určitej miery odlišuje tvarom, farbou, veľkosťou a vzhľadom. To nemá vplyv na kvalitu rastliny.

Aloe Vera

Aloe barbadensis - Číslo tovaru 6636376
Obsah balenia:1 ks
Táto liečivá rastlina má mimoriadne všestrannú využiteľnosť. Od staroveku sa používa na starostlivosť o zdravie a krásu. Vyžaduje svetlé,slnečné stanovište a bežnú izbovú teplotu. Nesmie sa často zalievať, hlavne v zimných mesiacoch.
11,55 € / balenie

Cena s DPH (brutto) plus prepravné náklady

Doba kvitnutia marec, apríl, máj
Stanovisko slnečné
Mrazuvzdorné citlivé na mráz
Doba dozrievania júl začiatok
Sukulent, patriaci do čeľade ľaliovitých. Stanovisko: Svetlé a slnečné, bez priameho slnka na poludnie. Rastlinu môžeme umiestniť na okennom parapete iba so zatienením okna. Slnečné lúče prenikajú sklom a môžu spôsobiť popáleniny. Aloe Vera je izbová rastlina, v lete môže zostať vonku, ale neznáša priame slnko. Pri vonkajších teplotách nižších ako + 10 ° C musí byť premiestnená späť do interiéru s normálnou izbovou teplotou a potrebuje svetlé miesto. Pôda: Dobrá priepustná zemina s malým podielom rašeliny. V listoch sa uchováva tekutina, takže rastlina môže prežiť aj dlhé obdobie bez zálievky. Hnojenie: Na jar a počas leta 1x týždenne tekutým hnojivom. Výška: 20 – 30 cm Listy: Dužinaté, zelené, s bielymi jemnými "tŕňmi" na vonkajšom okraji. Rez: Pozri použitie (nižšie) ako liečivá rastlina Prezimovanie Počas vegetačného pokoja málo zalievať a nehnojiť! Použitie: Gél získaný z listov je možné používať zvonka. List odrežeme, čistý gél vytlačíme z listu a aplikujeme na miesto, ktoré má byť ošetrené. Gél sa počas niekoľkých hodín na vzduchu kazí, musí sa použiť okamžite. Pri uskladnení v chladničke, zabalený vo fólii (alobalu) je použiteľný ešte asi 1 - 2 týždne.
Zákazníci tiež kúpili
Naposledy zobrazené