Miniruža, červená (3)
Miniruža, červená (3)
   
Rastliny nie sú tovarom vyrobeným v továrni, preto sú rozdielne. Upozorňujeme, že na ilustračných fotografiách sú zobrazené plne vyvinuté rastliny pestované za optimálnych podmienok. Na obrázku je jeden vybratý ukážkový exemplár. Každá rastlina sa do určitej miery odlišuje tvarom, farbou, veľkosťou a vzhľadom. To nemá vplyv na kvalitu rastliny.

Miniruža, červená (3)

Rosa chinensis minima rubeus - Číslo tovaru 2231249
Obsah balenia:3 ks
V roku 1810 boli tieto miniruže prinesené z ostrova Mauritius do Anglicka, kde si získali svoju popularitu predovšetkým ako izbová rastlina. V dnešnej dobe sa stále častejšie pestuje ako ruža balkónová alebo v nádobách.
12,96 € / balenie

Cena s DPH (brutto) plus prepravné náklady

Doba kvitnutia jún, júl, august, september, október, november
Stanovisko polotieň, slnečné
Mrazuvzdorné mierne mrazuvzdorné
Výsadbová vzdialenosť (cm) 30
Farba červená
Výška dospelej rastliny 30 cm
Stanovisko: Slnečné, vyvarujte sa chladných a mokrých stanovísk Pôda: Hlboko nakyprená, hlinitá, výživná Výsadba: Štep zasadiť zhruba 5 cm pod pôdu. Korene nesmú byť vo výsadbovej jame zalomené alebo deformované. Jama musí byť dostatočne hlboká a široká, korene musíme rozprestrieť po celej jame. Štep zakryť asi 5 cm vrstvou pôdy. Hnojenie: Dlhodobo pôsobiacim hnojivom, hnojivom na ruže alebo pri pestovaní v nádobách tekutým hnojivom. - Dlhodobo pôsobiacim hnojivom: len 1x na jar - Hnojivom na ruže: 1x na jar a 1x v polovici júla - Tekutým hnojivom: od jari 1x týždenne Najneskôr od augusta už neprihnojovať, aby mohla ruža do zimy dostatočne vyzrieť. Zálievka: Podľa potreby a počasia, zalievať najlepšie večer Výška: cca 30 cm Potreba miesta: cca 30 cm Kvety: jún – možné až do novembra červené Rez: Na jar skracovací rez asi o 1/3, odstránime slabé a prekrížené vetvičky. Prezimovanie: Najlepšie prezimujú v nádobe vo svetlej, chladnej miestnosti. Pri pestovaní v záhrade je potrebná zimná ochrana, prhrnúť zeminou (nie rašelinou, ruže nemajú radi rašelinu) a zakryť čečinou!
Naposledy zobrazené