Araukária
Rastliny nie sú tovarom vyrobeným v továrni, preto sú rozdielne. Upozorňujeme, že na ilustračných fotografiách sú zobrazené plne vyvinuté rastliny pestované za optimálnych podmienok. Na obrázku je jeden vybratý ukážkový exemplár. Každá rastlina sa do určitej miery odlišuje tvarom, farbou, veľkosťou a vzhľadom. To nemá vplyv na kvalitu rastliny.

Araukária

Araucaria araucana - Číslo tovaru 3355728
Obsah balenia:1 ks
Exotický, dekoratívny jedinečný ihličnan pôvodom z Čile z pohoria Ánd. Je to jeden z najstarších druhov stromov na svete. Preferuje slnečné miesta a dobre priepustné pôdy s mierne kyslým až neutrálnym pH. Vysádzajte na chránené miesto, mladšie stromy cez zimu vyžadujú krytie. Vo svojej domovine patrí medzi ohrozené druhy rastlín. Veľkosť pri dodaní: 20 - 30 cm.
48,40 € / balenie

Cena s DPH (brutto) plus prepravné náklady

Stanovisko slnečné
Mrazuvzdorné mierne mrazuvzdorné
Výsadbová vzdialenosť (cm) 200-400
V kontajneri áno
Výška dospelej rastliny 200-800 cm
Vždyzelené áno
STANOVISKO: Solitérna drevina určená na pestovanie na chránených stanovištiach. Treba ju chrániť pred silným a chladným vetrom, ktorý by ju vysušil. PÔDA: Humózna, priepustná, skôr kyslá VÝŠKA: Táto drevina môže dorásť až do výšky 10 m. Dosahuje šírku až 6 m, je teda náročná na priestor. Rastie však veľmi pomaly. PREZIMOVANIE: Mladé stromčeky potrebujú ochranu pred mrazom, pretože by mohli zamrznúť. Staršie stromčeky už nie sú až tak náchylné na mráz. V období vegetačného pokoja vyžaduje rastlina menej zálievky. Ak stojí v príliš vlhkej pôde, môže začať hniť odspodu nahor. Vyvážená zálievka je teda veľmi dôležitá!
Zákazníci tiež kúpili
Naposledy zobrazené