Popínavá ruža oranžová
Popínavá ruža oranžová
   
Rastliny nie sú tovarom vyrobeným v továrni, preto sú rozdielne. Upozorňujeme, že na ilustračných fotografiách sú zobrazené plne vyvinuté rastliny pestované za optimálnych podmienok. Na obrázku je jeden vybratý ukážkový exemplár. Každá rastlina sa do určitej miery odlišuje tvarom, farbou, veľkosťou a vzhľadom. To nemá vplyv na kvalitu rastliny.

Popínavá ruža oranžová

Rosa hibrid 'Westerland" - Číslo tovaru 2223748
Obsah balenia:1 ks
Táto mnohokvetá popínavá ruža nádhernej farby môže vyrásť až do výšky 2 m. Vo farbe kvetov sa mieša oranžová a bronzovožltá. Charakterizuje ju silný rast, bohaté rozvetvenie, zdravé a jemne lesklé lístie zelenej farby.
11,99 € / balenie

Cena s DPH (brutto) plus prepravné náklady

Dodanie: September stred - Apríl koniec

Už prijímame objednávky!

Doba kvitnutia jún, júl, august, september, október, november
Stanovisko polotieň, slnečné
Doba výsadby September stred - Apríl koniec
Mrazuvzdorné mrazuvzdorné
Výsadbová vzdialenosť (cm) 100
Farba žltá (oranžová)
Výška dospelej rastliny 200-300 cm
STANOVISKO: Slnečné, teplé – vyhýbajte sa chladným a vlhkým stanoviskám. Nevysádzajte v blízkosti vybetónovaných plôch, ktoré udržiavajú teplo a ruže tak rastú vo veľmi nepriaznivej klíme, dôsledkom čoho zasychajú a opadajú listy. Popínavé ruže potrebujú prúdiaci vzduch medzi rastlinou a stenou, po ktorej sa budú popínať. Pokiaľ si prajete, aby sa ruže popínali po stene domu, tak ich vysaďte v odstupe asi 15-20 cm od steny na oporu na popínanie – len tak môže vzduch (vánok) preniktnúť medzi stenu a rastlinu. PÔDA: Stredne ťažká, hlinitá, bohatá na živiny HNOJENIE: Skoro na jar po odhrnutí zeminy. POTREBA MIESTA: cca 60- 80 cm VÝSADBA: V polovici októbra do začiatku novembra alebo v polovici marca do začiatku apríla. Štep vysadiť zhruba 5 cm pod zem – pred vysadením namočte ruže na 12 hod. do vody, korene skráťte a rastlinu vysaďte do dostatočne veľkej výsadbovej jamy (korene musia byť dobre rozprestrené do šírky, tak aby mali dostatok miesta). REZ: Odstráňte všetky zamrznuté a veľmi slabé výhonky, každé 3 – 4 roky skráťte hlavný výhonok a všetky staré výhonky pri zemi – skráťte aj príliš previsnuté bočné výhonky. KVETY: Jún – október, veľké plné kvety, zlatožlté do bronzova. LISTY: zelené VÝŠKA: 250 - 300 cm PREZIMOVANIE: Rastline pri koreňoch nahrnúť zeminu.
Zákazníci tiež kúpili
Naposledy zobrazené