2 Stĺpovité bazy Black Tower
2 Stĺpovité bazy Black Tower
   
Rastliny nie sú tovarom vyrobeným v továrni, preto sú rozdielne. Upozorňujeme, že na ilustračných fotografiách sú zobrazené plne vyvinuté rastliny pestované za optimálnych podmienok. Na obrázku je jeden vybratý ukážkový exemplár. Každá rastlina sa do určitej miery odlišuje tvarom, farbou, veľkosťou a vzhľadom. To nemá vplyv na kvalitu rastliny.

2 Stĺpovité bazy Black Tower

Sambucus nigra 'Black Tower' - Číslo tovaru 3357799
Obsah balenia:2 ks
Nová, netradičná odroda bazy, štíhla, stĺpovitého rastu. Ideálna do malých záhrad alebo na balkóny, terasy. Nádherné tmavočervené listy od jary až do jesene. V júni prináša svoje ružové kvety tanierovitého tvaru, ktoré šíria lákavú vôňu podobnú citrónu. V auguste-septembri dozrievajú purpurovočervené, chutné bobule. Mladá, črepníková rastlina.
48,90 € / balenie

Cena s DPH (brutto) plus prepravné náklady

Stanovisko polotieň, slnečné
Mrazuvzdorné mrazuvzdorné
Výsadbová vzdialenosť (cm) 100
Výška dospelej rastliny 200-250 cm
STANOVISKO: Len slnečné, inak zostane zelený a nesfarbý sa do červena! PÔDA: Priepustná, dobrá záhradná pôda HNOJENIE: 1x na jar hnojivom na okrasné stromy ZÁLIEVKA: Podľa potreby a počasia VÝŠKA: cca 2–2,50 m RAST: Stĺpovitý KVETY: Ružové KVITNUTIE: Jún PLODY: August – september, čierne bobule na ročnom a viacročnom dreve, plody sú jedlé. REZ: Znáša akýkoľvek rez, najlepšie na jar (rezom udržiavať stĺpovitý rast) PREZIMOVANIE: Mrazuvzdorný, opadavý - mladé rastliny v prvom roku odporúčame cez zimu chrániť.
Naposledy zobrazené