Rozmarín popínavý (3)
Rastliny nie sú tovarom vyrobeným v továrni, preto sú rozdielne. Upozorňujeme, že na ilustračných fotografiách sú zobrazené plne vyvinuté rastliny pestované za optimálnych podmienok. Na obrázku je jeden vybratý ukážkový exemplár. Každá rastlina sa do určitej miery odlišuje tvarom, farbou, veľkosťou a vzhľadom. To nemá vplyv na kvalitu rastliny.

Rozmarín popínavý (3)

Rosmarinus lavandulaceus 'Capri' - Číslo tovaru 1108713
Obsah balenia:3 ks
Vždyzelený, previsnutý rozmarín. Cenná liečivá a okrasná rastlina. Pompézna svetlomodrá farba kvetov bude Váš balkón pokrývať od februára až po mrazy. Vždyzelená, viacúčelná rastlina so skutočnou vôňou rozmarínu. Doba kvitnutia jún - november. Dorastá do výšky 10 - 20 cm.
12,90 € / balenie

Cena s DPH (brutto) plus prepravné náklady

Doba kvitnutia jún, júl, august, september, október, november
Stanovisko polotieň, slnečné
Mrazuvzdorné mrazuvzdorné
Výsadbová vzdialenosť (cm) 30
Farba modrá (fialová)
Výška dospelej rastliny 10-20 cm
STANOVISKO: Slnečné, teplé, chránené PÔDA: Piesočná a mierne výživná HNOJENIE: 1x na jar – stačí na celý rok, pri prehnojení reaguje trvalka negatívne (záporne) VÝŠKA/ŠÍRKA: cca 20 cm VÝSADBOVÁ VZDALENOSŤ: asi 50 cm RAST: Tvorí dlhé výhonky, ktoré sú mierne zahnuté, výhonky sa stáčajú k svetlu. KVETY: Svetlomodré, od júna do novembra v 2. – 3. roku, - podľa poveternostných podmienok a stanoviska, kvety a listy sú po usušení vhodné ako korenie. REZ: Ročne zastrihnúť, aby sme sa vyvarovali drevnateniu spodnej časti – staršie rastliny drevnatejú z hora nadol – odstrániť všetky zmrznuté výhonky. PREZIMOVANIE: Pri veľmi studenej zime a extrémne teplotných rozdieloch zrvalka zmrzne – možné je prezimovanie aj v chladnejších miestnostiach. Pri prezimovaní vonku treba rastlinu chrániť, zakryť pôdu a polievať len málo. Koreňový bal nesmie vyschnúť – to rastline výrazne škodí. Pri pestovaní v nádobe by nádoba mala stáť nad zemou (napr. na kameňoch) – prebytočná voda musí odtekať – nádoba sa musí ovinúť kokosovou výstužou (novinový papier takisto splňuje tento účel) a pevne zaviazať – 3 tyče sa musia strčiť do nádoby a vetvy chrániť netkanou textíliou – potom už len trochu zalievať, koreňový bal nesmie vyschnúť, to rastline výrazne škodí.
Zákazníci tiež kúpili
Naposledy zobrazené