Begónie so strapcovitým okrajom (10)
Rastliny nie sú tovarom vyrobeným v továrni, preto sú rozdielne. Upozorňujeme, že na ilustračných fotografiách sú zobrazené plne vyvinuté rastliny pestované za optimálnych podmienok. Na obrázku je jeden vybratý ukážkový exemplár. Každá rastlina sa do určitej miery odlišuje tvarom, farbou, veľkosťou a vzhľadom. To nemá vplyv na kvalitu rastliny.

Begónie so strapcovitým okrajom (10)

Begonia tuberosa - Číslo tovaru 5505125
Obsah balenia:10 ks
Plnokveté begónie so strapcovitým okrajom. Bohaté kvitnutie, zmes farieb. Kvitne máj – november, výška 25 cm. Dodávame hľuzy extra veľkosti. Priemer: 4 – 5 cm.
12,70 € / balenie

Cena s DPH (brutto) plus prepravné náklady

Dodanie: Február začiatok - August koniec

Už prijímame objednávky!

Doba kvitnutia máj, jún, júl, august, september, október, november
Stanovisko polotieň, slnečné
Doba výsadby Február začiatok - August koniec
Mrazuvzdorné citlivé na mráz
Výsadbová vzdialenosť (cm) 20
Výška dospelej rastliny 25 cm
STANOVISKO: Polotienisté až tienisté. Tieto kvety nemajú radi priame slnko PÔDA: Bežná zemina pre balkónové rastliny, výživná, mierne kyslá /popr. obohatená rašelinou) VÝSADBA: Vysádzame do hĺbky 4-5 cm do misky alebo kvetináča. Necháme vyrašiť v miestnosti pri teplote 18-20 °C, prvé výhonky sa ukazujú asi po 4 týždňoch od výsadby. Od apríla/mája po posledných nočných mrazoch umiestnime rastliny von, teplota nesmie klesnúť pod 10 °C. VÝSADBOVÁ VZDIALENOSŤ: cca. 15 – 20 cm. KVETY: Od mája/júna do septembra/októbra VÝŠKA: Asi 25 cm HNOJENIE: Na začiatku kvitnutia 1x týždenne tekutým hnojivom. Begónie pokiaľ možno nepolievame z hora, stonky by mohli začať hniť a hrozí napadnutie plesňom. Begónie bývajú napadnuté plesňom často pri dlhotvajúcom období dažďa a na jeseň. Najlepším preventívnym opatrením je volba vzdušného a pred dažďom chráneného stanoviska. Napadnuté listy odstraňujeme. Ako ochrana sa môže na listy použiť postrek proti plesniam. PREZIMOVANIE: Neskoro na jeseň po odkvitnutí a pred prvými mrazmi, asi v októbri, vybereme rastlinu s hľuzou z pôdy. Zelenú časť odstránime a hľuzy uložíme na suché chladné miesto. Skladujeme pri 15 °C až do nasledujúcej jari.
Zákazníci tiež kúpili
Naposledy zobrazené