Zemolezy 2 Borealis, 1 Honey Bee

Môže sa objednať

3 Zemolezy kamčatské: 2x Borealis, 1x Honey Bee. Prvé bobule z týchto kompaktných, 1,5 m kríkov môžete oberať už v máji. Kvôli vysokému obsahu pektínu sa výborne hodí na prípravu lekvárov, džemov, či ovocnej šťavy. Páčivá rastlina je úplne mrazuvzdorná, je odolná voči chorobám a nevyžaduje zvláštnu starostlivosť. V akejkoľvek pôde dobre rastie. Krík môžete pestovať aj v črepníku. Obľubuje skôr polotienisté, chladnejšie miesta. Pre dosiahnutie optimálnej úrodnosti odporúčame zasadiť oba druhy rastlín. Zasielame silné rastliny v kontajneroch. Slnečné až polotienisté stanovisko, kvitne v máji, výška 1 – 1,5 m.

Číslo tovaru: 41303

Latinský názov: Lonicera caerulea var. kamtschatica 'Borealis', 'Honey Bee'

Obsah balenia: 3 ks

23,20 € / balenie

  • Slnečné
  • Polotieň
  • 100-150
Stanovisko:
Pokiaľ je možné polotienisté, chrániť pred skorými jarnými mrazmi.
Môže sa pestovať aj v nádobe (minimálne rozmery nádoby 50 x 50 cm).

Pôda:
Dobrá, priepustná záhradná pôda, vlhká. Ak je ker dlho bez vody, shadzuje zrelé plody a tie plody, ktoré zostanú na rastline budú kyslé.

Hnojenie:
Len pri prejavoch nedostatkov – potom by malo byť cielene použité hnojivo na bobuľoviny – dávkovanie podľa návodu.

Výška:
asi 1-1,5 metra, ker

Potreba miesta:
cca 2m2

Výsadbový vzdialenosť:
v rade cca 1 m

Listy:
Oválne, do špičky. Pokiaľ sa objavia hnedé listy, je to normálne. Rast začína už vo februári, zimolez preto opadáva skoro, v auguste alebo v septembri.

Kvety:
Marec/apríl tvoria sa na jednoročných výhonkách, ešte pred tvorbou listov. K zaisteniu dostatočného opelenia môžete v blízkosti pestovať ďalšie zimolezy kamčatské.

Plody:
Dozrievajú máj/jún
2 – 3 cm veľké, sladké, chuťovo podobné lesným čučoriedkam, zvonka modré, zvnútra svetlé.
Prvé plody už od druhého roku pestovania. Vhodné sú na priamu konzumáciu, a na prípravu lekvárov, džemov a ovocných štiav. Plody nedozrievajú naraz, preto sa môžu oberať častejšie.

Rez:
Na jeseň skrátiť špičky (rastlina rastie veľmi pomaly) a prípadne odstrániť prerastené výhonky podobne ako pri ríbezliach.

Prezimovanie:
Mrazuvzdorný, pri pestovaní v nádobe sa doporučuje ochrana.