Tmavočervený stĺp. egreš Remarka

Môže sa objednať (dodanie v čase výsadby)

Šťavnaté, veľké, zdravé, mimoriadne chutné bobule s tenkou a iba jemne chlpatou šupkou. Vďaka štíhlemu tvaru prebehne oberačka bez škrabancov - výsadba už v 50 cm vzdialenosti! Skorá, neopadavá, samosprašná odroda. Dodávame silné kontajnerované rastliny.

Číslo tovaru: 41335

Latinský názov: Ribes uva-crispa 'Remarka'

Obsah balenia: 1 ks

18,50 € / balenie

Čas výsadby: Marec začiatok - December stred

  • Slnečné
  • Polotieň
  • 60
  • 180
Stanovisko:
Svetlé, pokiaľ je to možné nie na priamom slnku (polotienisté stanovisko)

Pôda:
Hlboká, stredne ťažká, bohatá na živiny – korene ležia tesne pod povrchom pôdy (plytké korene), v ľahkých pôdach dostatočne zavlažujte.

Potreba miesta:
asi 0,5 až 0,8 m, pri pestovaní v nádobe by mala byť nádoba minimálne 50 cm široká a hlboká

Hnojenie:
Po zbere špeciálnym hnojivom na bobuľoviny, aby ste pomohli tvorbe kvetov na ďalší rok – na jar potom pohnojte ešte raz a mulčujte (lístím, posekanou trávou)

Rez:
Musí sa pravidelne presvetlovať – bočné výhonky zdola skrátiť na cca. 30 – 40 cm, smerom nahor kratšie, aby zostala zachovaná pyramídová forma – pokiaľ sú bočné konáre príliš husté, odstráňte celé konáre, aby ste zaistili dobré presvetlenie a dobrý zber.
Výšku opory si môžete určiť sami tým, že hlavný kmienok budete viesť ďalej po bambusovej tyči, alebo tým, že odstrihnete v požadovanej výške špičku egreša.

Doba dozrievania:
Začiatok / polovica júla

Plody:
Stredne až tmavočervené, guľovité, šťavnaté a sladké. S tenkou a iba jemne chlpatou šupkou, má mierne kyslú chuť.

Prezimovanie:
V prvých 2 až 3 rokoch sa doporučuje ochrana proti zime v podobe lístia alebo jedľovej čečiny, v neskorších rokoch už nie je potrebná – ak pestujete v nádobe obaľte nádobu lepenkou, novinovým papierom a pod.