Strapcovitá čučoriedka Réka

Môže sa objednať (dodanie v čase výsadby)

Bobule pre zdravie s vysokým obsahom minerálnych látok, vitamínov a biologicky aktívnych látok. Jej veľké, sladké, voňavé plody rastú na dlhých strapcoch od začiatku júla. Ker má rýchly rast, je odolný, môže dosiahnuť výšku až 2 metre. V čase vegetácie prináša viac kilogramov ovocia. Veľké, pevné bobule sú dlho skladovateľné a vhodné ako na zmrazenie, tak i na prípravu lekváru či ovocnej šťavy. Chuť plodov je podobná chuti pravých lesných čučoriedok, nesfarbuje však zuby na modro. Tento druh čučoriedky zohráva dôležitú rolu v zdravej výžive. Sotva sa nájde iné ovocie, ktoré by obsahovalo toľko minerálnych látok, vitamínov a biologicky aktívnych látok, ako práve tieto plody. Konzumáciou čučoriedky môžete predísť viacerým chorobám; jej účinné látky sú uznávané aj v oblasti medicíny. Biele kvety s medovou vôňou, husté zelené letné lístie a na jeseň do červena sfarbené listy dodajú Vašej záhrade mimoriadnu ozdobnú kulisu. Úplne mrazuvzdorná! Pekne sa vyvíja v každej kvalitnej kyslej pôde. Najviac jej vyhovuje priepustná pôda s hodnotou pH okolo 5, čo môžete dosiahnuť pridaním kyslej rašeliny do zeminy. Čas dozrievania: júl – august. Samosprašná. Dodávame silné, kontajnerované rastliny

Číslo tovaru: 41483

Latinský názov: Vaccinum corymbosum 'Reka'

Obsah balenia: 1 ks

7,75 € / balenie

1. balenie 7,75 € / balenie

2. balenia od 7,50 € / balenie

Čas výsadby: Február začiatok - November koniec

  • Slnečné
  • Polotieň
  • 150-200
  • 200
Stanovisko:
Svetlé, slnečné (chránené pred silným priamym slnkom) – v bezprostrednej blízkosti by sa nemali nachádzať žiadne ďalšie dreviny, pretože čučoriedka je plytko koreňujúca a tvorí rozľahlé korene – nie je vhodná pre pestovanie v nádobách.

Pôda:
Vyžaduje priepustnú, kyslú pôdu s obsahom rašeliny.

Hnojenie:
Na jar pred rašením a behom tvorby plodov vždy raz špeciálnym hnojivom na čučoriedky.

Výška:
cca. 2 metre

Potreba miesta:
cca. 1,50 – 2,00 metre

Listy:
Bujný krovitý rast, listy oválne, zelené

Kvety:
Biele, od druhého roka, v máji – júni.

Dozrievanie plodov:
Júl / august, menšie než šľachtené čučoriedky, aróma ako lesné plody – zvonka modré vnútri
Biele, nesfarbuje zuby na modro.
Voňavé plody rastú v strapcoch (podobne ako ríbezle), nie jednotlivo na vetvičkách.

Rez:
Bežne nie je potrebný, len veľmi staré výhonky odstrániť na jeseň blízko u pôdy a konár, ktorý je starší ako 4 roky vyrezať – odstrániť všetky výhonky, ktoré sa krížia alebo dotýkajú, dlhé výhonky skrátiť – u starších kríkoch si ponecháme 8 – 10 silných hlavných výkonkov.

Prezimovanie:
Na jeseň sa listy sfarbia na červeno-žltú farbu, na konci jesene lístie opadá – obnoviť mulčovaciu vrstvu – rastlina stojí cez zimu holá – ako zimnú ohranu nahrňte ku koreňom zeminu poprípade zakryte čečinou.

Doporučujeme k tomu