Stĺp.červená ríbezľa Rovada

Môže sa objednať (dodanie v čase výsadby)

Šťavnatá strapcová ríbezľa s harmonickou chuťou. Možnosť mimoriadne bohatej úrody. Dĺžka strapcov môže dosiahnuť až 15 cm. Dozrieva v druhej polovici júna. Je samosprašná. Dodávame silné rastliny v kontajneroch.

Číslo tovaru: 41386

Latinský názov: Ribes rubrum 'Rovada'

Obsah balenia: 1 ks

18,50 € / balenie

Čas výsadby: Február začiatok - November koniec

  • Slnečné
  • Polotieň
  • 60
  • 200-250
Stanovisko:
Svetlé, ale aby rastlina nebola vystavená priamemu slnečnému žiareniu

Pôda:
Hlboká, stredne ťažká, bohatá na živiny. Korene rastlín ležia plytko pod povrchom pôdy (korene rastú plytko do šírky), v ľahkej pôde treba rastlinu dôkladne zalievať a dbať na to, aby voda bola sprístupnená ku koreňom.

Hnojenie:
Po zbere, prihnojíme špeciálnym hnojivom určeným na bobuľoviny – čím podporíte tvorbu kvetov v budúcom roku. Ďalšie hnojenie znova na jar.

Výška.
Asi 2,3m – 2,5 m

Priestor:
Asi 0,50 – 0,80 m, pri pestovaní v nádobe dbať na to, aby nádoba bola aspoň 50 cm široká a hlboká

Plody:
Konec července až začátek srpna

Rez:
Rastlinu treba pravideľne presvetlovať – bočné výhonky skrátiť na 30-40 cm. Pri silnej tvorbe bočných výhonkov, konár je vhodnejšie odstrániť celý, aby rastlina mala dostatok svetla a vytvárala dostatok ovocia. Výšku môžete určiť sami, terminál rastliny pripevnený k opore necháte rásť vzpriamene do výšky, alebo vrchol rastliny skrátite na vami požadovanú výšku.

Jeseň:
Mulčujeme rastlinu: kompost alebo posekaná tráva, vytvoríte z nich vrstvu okolo koreňov ríbezle. Behom rozkladu dodáva táto vrstva rastline veľa potrebných živín. Zároveň tak v zime chránite rastlinu pred vyschnutím.

Prezimovanie:
V prvých 2-3 rokoch pestovania odporúčame rastlinu chrániť pred zimou vrstvou lístia alebo
čečiny, neskôr nie je táto ochrana nutná. Pri pestovaní v nádobe sa odporúča nádobu v zime obaliť tkaninou, polystyrénom, novinami atď.