Popínavá ruža oranžová

Môže sa objednať

Táto mnohokvetá popínavá ruža nádhernej farby môže vyrásť až do výšky 2 m. Vo farbe kvetov sa mieša oranžová a bronzovožltá. Charakterizuje ju silný rast, bohaté rozvetvenie, zdravé a jemne lesklé lístie zelenej farby.

Číslo tovaru: 22374

Latinský názov: Rosa hibrid 'Westerland"

Obsah balenia: 1 ks

3,65 € / balenie

1. balenie 3,65 € / balenie

2. balenia od 3,45 € / balenie

Stanovisko:
Slnečné, teplé – vyhýbajte sa chladným a vlhkým stanoviskám.
Nevysádzajte v blízkosti vybetónovaných plôch, ktoré udržiavajú teplo a ruže tak rastú vo veľmi nepriaznivej klíme, dôsledkom čoho zasychajú a opadajú listy. Popínavé ruže potrebujú prúdiaci vzduch medzi rastlinou a stenou, po ktorej sa budú popínať. Pokiaľ si prajete, aby sa ruže popínali po stene domu, tak ich vysaďte v odstupe asi 15-20 cm od steny na oporu na popínanie – len tak môže vzduch (vánok) preniktnúť medzi stenu a rastlinu.

Pôda:
Stredne ťažká, hlinitá, bohatá na živiny

Hnojenie:
Skoro na jar po odhrnutí zeminy.

Potreba miesta:
cca 60- 80 cm

Výsadba:
V polovici októbra do začiatku novembra alebo v polovici marca do začiatku apríla.
Štep vysadiť zhruba 5 cm pod zem – pred vysadením namočte ruže na 12 hod. do vody, korene skráťte a rastlinu vsaďte do dostatočne veľkej výsadbovej jamy (korene musia byť dobre rozprestrené do šírky, tak aby mali dostatok miesta).

Rez:
Odstráňte všetky zamrznuté a veľmi slabé výhonky, každé 3 – 4 roky skráťte hlavný výhonok a všetky staré výhonky pri zemi – skráťte aj príliš previsnuté bočné výhonky.

Kvety:
Jún – október, veľké plné kvety, zlatožlté do bronzova.

Listy:
zelené

Výška:
1 – 1,20 m

Prezimovanie:
Rastline pri koreňoch nahrnúť zeminu.