Mino marhuľa v kontajneri

Môže sa objednať

Odroda je mimoriadne silná a odolná, aj v extrémnej zime až do -28° C. Odolná voči hubovým chorobám a šárke. Obrovské plody 85g dozrievajú koncom júla. Dužina je sladká, šťavnatá, aromatická, nie je múčnatá. Neskoro kvitne a preto prvé jarné mrazy neohrozujú úrodu. Stromy sú malého vzrastu a sú vhodné aj do menších záhrad. Vhodný aj na prípravu lekváru. Samoopelivý. Dodávame v kontajneri.

Číslo tovaru: 48139

Latinský názov: Prunus arm. 'Mino'

Obsah balenia: 1 ks

33,40 € / balenie

Stanovisko:
Slnečné, chránené proti vetru, teplé

Pôda:
Humózna, priepustná, bohatá na živiny - marhule majú vysokú spotrebu živín. V období pred tvorbou plodov / 3 týždne / nesmie táto drevina, hoci len prechodne, vyschnúť. Nedostatok vody by mal za následok malé alebo nezrelé plody. Pri veľkých horúčavách rastlinu chránime mulčovacou vrstvou pred vyschnutím a udržujeme tak pôdu vlhkú. Mokrá a studená pôda nie je vhodná

Výška:
cca. 3 -4 metre

Rast:
Pomerne silný, vzpriamený

Kvitnutie:
Apríl - máj
Biele až ružové kvety
Prvé kvety, eventuálne plody od druhého roku

Plody:
Dozrieva od konca júla.
Veľké, žltooranžové, na slnečnej strane červenej farby. Dužina je sladká, šťavnatá a aromatická. Plody zostávajú pevné aj v plnej zrelosti.

Hnojenie:
Na jar hnojivom na ovocné dreviny.

Rez:
Po zbere odstráňte choré a suvhé konáre. Spravidla rez nie je potrebný, ale skracovanie alebo formovanie potrebné.

Prezimovanie:
zimovzdorná
Oblasť koreňov mulčovat alebo zakryť smrekovou čečinou.
Pozor: na začiatku pestovania pripevníme ku kmienka oporný kôl, ponecháme ju tak dlho, kým rastlina nevytvorí dostatočne silný kmeň (môže trvať aj niekoľko rokov).