Magnolia Fairy Blush

Môže sa objednať

Stálezelený hybrid magnólie. Ružové kvety, ktoré príjemne voňajú, sú umiestnené pozdĺž konárov. Kvitne od marca do júna. Listy sú lesklé, tmavo zelené. Preferujte slnečné až polotienisté stanovište a mierne vlhkú, dobre odvodnenú pôdu. Vzpriamený hustý ker. Výška v dospelosti cca 3m, odolná do -15 ° C.

Číslo tovaru: 30248

Latinský názov: Michelia 'Fairy Magnolia Blush' ®

Obsah balenia: 1 ks

23,80 € / balenie

  • Slnečné
  • Polotieň
  • Apríl-Máj
  • 250-300
Stanovisko:
Slnečné až polotienisté, chránené pred vetrom

Pôda:
Magnólie potrebujú vlhký vzduch a vlhkú, hlbokú a humóznu pôdu. Môže sa pridať rašelina alebo kompost. Pôda by mala byť neutrálna, ale skôr s mierne kyslou reakciou. Pri vyššom obsahu vápnika sa objavuje žltnutie listov – chloróza. Podmienkou pre dobrý rast a dobrý zdravotný stav je priepustná pôda. Korene magnólií sú dužinaté a v dlhodobo zamokrenom prostredí ľahko zhnijú. Magnólia má plytké korene.
Optimálne miesto na výsadbu by malo byť v miernom polotieni alebo na slnku, ale chránené od severných vetrov a chránené od priameho slnečného žiarenia (úpal). Mladé rastliny môžu byť citlivé na popálenie mladých listov silným jarným slnkom. Sálavé teplo vychádzajúce z bezprostrednej blízkosti murovaných plotov alebo chodníkov môže tiež magnóliám uškodiť. Magnólia potrebuje priestor.

Hnojenie:
Podľa potreby, môže byť použité hnojivo na rododendrony a azalky.

Výška:
Približne 2,5 - 3 m

Rast:
Vzpriamený hustý ker

Kvety:
Apríl - máj
Ružové, umiestnené pozdĺž vetiev, príjemne voňajú

Rez:
nie je potrebný

Prezimovanie:
Zimovzdorná, koreňovú časť zakryť mulčom.

Doporučujeme k tomu