Machovka peruánska (2)

Môže sa objednať (dodanie v čase výsadby)

Táto rastlina sa v jej pôvodnej vlasti, Južnej Amerike stala natoľko dôležitou, že ju miestni obyvatelia začali pestovať i vo veľkom. Medzičasom však toto zlatožlté ovocie ovládlo aj európske reštaurácie ako ozdobný klenot dezertov. Jeho kyslastá aróma pripomína chuť egrešov. Bobule veľkosti čerešne ukryté v obaloch pripomínajúcich lampióny farby pergamenu sú schované na kríčku ako drobné darčeky. Machovka obsahuje vedľa vápniku vo veľkom množstve aj vitamíny A a B. Za vašu starostlivosť sa Vám machovka odmení od polovičky júla až do konca októbra veľkým množstvom chutného ovocia. Ker dorastá do výšky 1 – 1,2 metrov; môže sa pestovať na balkóne alebo terase vo väčšej nádobe, alebo ho môžete vysadiť do záhrady. Jednoročná rastlina. Dodávame silné rastliny v 12 cm črepníkoch.

Číslo tovaru: 69064

Latinský názov: Physalis peruviana

Obsah balenia: 2 ks

10,20 € / balenie

1. balenie 10,20 € / balenie

2. balenia od 9,70 € / balenie

Čas výsadby: Apríl začiatok - Jún koniec

  • Slnečné
  • Polotieň
  • 50
  • 100-120
Stanovisko:
Chránené, teplé a slnečné

Pôda:
Bohatá na živiny, humózna

Hnojenie:
Príležitostne trochu kompostu alebo organické hnojivo

Výška:
Cca 50cm

Kvety:
žlto-zelené

Plody:
veľkosti čerešne, zlato-žlté v pergamenovo zafarbenom lampióniku s kyslastou vôňou, plody sú zrelé keď sa ľahko dajú odtrhnúť

Zber:
Je možné od polovice júna do októbra

Zima:
Prezimovanie je možné v mrazuvzdornej, suchej a vetranej miestnosti. Pred prezimovaním rastlinu radikálne zrežte – rast do výšky bude týmto zásahom trocha pozastavená. Pokiaľ už nebudú žiadne nočné mrazy (po troch zmrznutých svätých) môžete rastlinu presťahovať von.

Extra Tip:
V mrazuvzdornom skleníku alebo v nie príliš teplej zimnej záhrade sa môže Machovka peruánska pestovaná cez leto v nádobe prezimovať. Pri troche šťastia môžete zbierať úrodú po celú zimu.