Kuresia, marhuľa s voľným koreňom

Môže sa objednať (dodanie v čase výsadby)

Rezistentná odroda! Je odolná voči jednej z najobávanejších chorôb marhule-šarke. Jej chutné plody peknej farby dozrievajú koncom júla. Je vhodná na priamu konzumáciu i na zaváranie. Samosprašná.

Číslo tovaru: 48132

Latinský názov: Purnus arm. 'Kuresia'

Obsah balenia: 1 ks

12,50 € / balenie

Čas výsadby: Október stred - November koniec

  • Slnečné
  • Polotieň
  • 600
  • 400
Stanovisko:
Slnečné, chránené proti vetru, teplé, neskoré mrazy by mohli poškodiť kvety

Pôda:
Humózna, priepustná, s obsahom ílu a bohatá na živiny – marhule majú vysokú potrebu živín. V období pred tvorbou plodov /3 týždne/ nesmie byť tento strom, ani dočasne vyschnutý. Nedostatok vody by mal za následok malé alebo nezrelé plody. Pri veľkých horúčavách rastlinu chránime mulčovacou vrstvou pred vyschnutím a udržujeme tak pôdu vlhkú. Mokrá a studné pôda nie je vhodná.

Výška:
zhruba 3 m

Potreba miesta:
3 - 4 m

Rast:
Kompaktný

Kvety:
Marec
Prvé kvety a plody od druhého roku pestovania

Plody:
Júl – začiatok augusta. Plody sú pevné, stredne veľké, oranžovej farby, červené na strane obrátenej k slnku. Kôstka sa ľahko oddeľuje.

Hnojenie:
Na konci jesene hnojíme zmesou kompostu, hnoja alebo rohovej múčky. V júni, behom tvorby plodov prihnojíme krátkodobým hnojivom. Vyžaduje pravidelnú dostatočnú zálievku.

Rez:
Po zbere odstráňte choré a mŕtve drevo. Skracovací a formovací rez je potrebný.

Prezimovanie:
Zimovzdorná. Oblasť koreňov mulčovať alebo zakryť smrekovou čečinou.

Pozor: na začiatku pestovania pripevníme ku kmienku oporu, ponecháme tak dlho, pokiaľ rastlina nevytvorí dostatočne silný kmeň, to môže trvať aj niekoľko rokov.