Kivi duo

Môže sa objednať (dodanie v čase výsadby)

Dve odrody kivi rastú spoločne v jednej nádobe. Bavorské kivi a kivi Issai. Plne zimovzdorné, ideálne do nádob na balkón alebo terasu. Stovky plodov od 2 – 3 rokov výsadby. Zelené plody s hladkou šupinou, sladké, dajú sa jesť aj so šupkou. Bavorské kivi nadchne zlatožltými, šťavnatými plodmi veľkosti vlašských orechov. Šupka je hladká a jemná. Úroda od začiatku októbra. Samičia rastlina bavorského kivi je opelená s kivi Issai. Obe druhy sú rezistetné proti chorobám a škodcom. Dodávame v kontajneroch.

Číslo tovaru: 40071

Latinský názov: Actinidia argutta 'Bayern+Issai'

Obsah balenia: 1 ks

34,75 € / balenie

Čas výsadby: Marec začiatok - December stred

  • Slnečné
  • 200-300
Stanovisko:
Slnečné a chránené miesto.
Rastlina vyžaduje oporu na pnutie.

Pôda:
Mierne kyslá, priepustná, uprednostňuje vlhké stanovisko

Zálievka:
Vyvážená

Výška:
2 až 3m

Odstup medzi rastlinami:
2 m, kompaktne rastúca popínavá rastlina

Rez:
Ak rastie príliš bujne, môžete rastlinu na jar presvetliť.

Kvety:
Kvety biele, od polovice do konca mája, od druhého roku po výsadbe.

Ovocie:
Issai – zelené, hladké, veľmi sladké, zber od septembra, Issai je samosprašné a opeľuje bavorké kivi
Bavorské kivi – zlatožlté, vo veľkosti vlašského orecha, šťavnaté, sladké a bez chĺpkov – holé, zber od začiatku septembra – nie je samosprašné.
Oba druhy môžeme konzumovať so šupkou.

Hnojenie:
Na jar prihnojiť viaczložkovým hnojivom pre ovocné stromy alebo bobuľoviny, poprípade Krystalonom alebo hnojivom na azalky.

Prezimovanie:
Zimovzdorné, ideálne do nádob na balkón alebo terasu. V zime potrebuje kivi len malú zálievku. Zem prikryte vrstvou mulčovacej kôry alebo lístím. Takto rastlinu chráníte pred mrazom a rastlina môže lepšie ukladať vlhkosť. Mulčovacia vrstva naviac svojim postupným rozkladom dodáva živiny do pôdy.
Neskoré jarné mrazy môžu vyvolať negatívnu reakciu. Kivi sa však dobre regeneruje. Pri pestovaní v nádobe treba nádobu dobre obaliť a zabezpečiť proti premrznutiu. Treba však zabezpečiť odtok prebytočnej vody.