KiJo-Beere® čierne čučoriedky

Môže sa objednať (dodanie v čase výsadby)

Novinka medzi bobuľovinami. Veľkými plodmi a silným rastom pripomína čučoriedky, farba lesklá čierna, chuťovo predstavuje úplnú novinku. Dužina červenej farby, bohatá úrodnosť. Čas dozrievania: júl -august. Silný, kompaktný rast, s hustým olistením. Úžasná chuť čerešne a ríbezlí. Zimuvzdorná do -25 °C. V strapcoch nájdete plody zeleno-žltej, čiernej a ružovej farby. Toto ovocie bohaté na antioxidanty je vhodné na džemy, ovocnú šťavu ale aj ako plnka do zákuskov. Dodávame silné kontajnerované rastliny.

Číslo tovaru: 41294

Latinský názov: Vaccinium virgatum 'Marta'

Obsah balenia: 1 ks

9,70 € / balenie

Čas výsadby: Február začiatok - November koniec

  • Slnečné
  • 100-150
  • 200
Stanovisko:
Slnečné a chránené.

Pôda:
Humózna, mierne vlhká, priepustná a predovšetkým kyslá. Optimálne hodnota pH 4 – 4,5, pôda sa môže obohatiť rašelinou. Zalievať vodou bez vápna (dažďovou vodou). Ak nemáte k dispozícii dažďovú vodu, môžete vhodiť do vody na polievanie sáčok rašelinovej drte a nechať cez noc ustáť. Odporúčame pôdu 2 – 3x do roka obohatiť rašelinou. Potrebné je aj mulčovanie (mulčovacou kôrou, popr. posekanou trávou), aby ste znížili obsah vápna v pôde a udržovali v nej vlhkosť.

Hnojenie:
2x skoro na jar, skôr ako vyrašia nové výhonky a pri tvorbe plodov, špeciálnym hnojivom (napr.hnojivom na čučoriedky), môžete použiť aj hnojivo na rododendrony.

Výška:
Asi 2 m, potreba miesta: asi 1,50 m

Rast:
Kompaktný, husto olistený ker.
Pri miernych poveternostných podmienkach zostáva olistený aj v zime.

Kvety:
máj/jún od 2. až 3. roku pestovania, biele

Plody:
Červená dužina s chuťou čerešne a ríbezlí, plody dozrievajú postupne. Nezrelé plody sú zelené, postupne menia farbu do ružovej a v plnej zrelosti sú čierne. Strapcovité.

Doba dozrievania:
Júl až august

Rez:
Staré výhonky občas na jeseň odstrániť u pôdy, a konár, ktorý je starší než 4 roky, vyrezať – odstrániť všetky výhonky, ktoré sa krížia alebo dotýkajú, dlhé výhonky skrátiť – u starších kríkoch vždy ponecháme 8 – 10 silných hlavných výhonkov.

Prezimovanie:
Zimovzdorná, mulčovať.