Joly Berry Big Blue čučoriedky

Môže sa objednať

Táto nová, skoro kvitnúca, samosprašná odroda je skvelým doplnkom do vašej záhrady. Dorastá iba do výšky 1,5 m, každý rok bohato rodí. Pochádza z Nového Zélandu. Má veľké, tvrdé, chrumkavé a sladké guľaté plody. Nie je náročná na pestovanie, aj v menej kyslých pôdach sa jej darí. Ohnivo červená farba lístia na jeseň zvyšuje jej vzhľad. Má stredný, guľatý rast, môže sa pestovať v nádobe aj v zimnej záhrade.

Číslo tovaru: 41299

Latinský názov: Vaccinium coryb. 'Jolly Berry Big Blue'

Obsah balenia: 1 ks

11,60 € / balenie

  • Slnečné
  • 150
Stanovisko:
Slnečné a chránené

Pôda:
Humózna, mierne vlhká, priepustná a predovšetkým kyslá (optimálna hodnota pH 4 - 4,5, pôdu možno obohatiť rašelinou), zalievať vodou bez vápnika (dažďovou vodou). Ak nemáte k dispozícii dažďovú vodu, môžete vhodiť do vody na polievanie sáčok rašelinové drti a nechať cez noc ustáť. Odporúčame pôdu 2 - 3x do roka obohatiť rašelinou. Vhodné je aj mulčovanie (mulčovacou kôrou, popr. pokosenou trávou), aby ste znížili obsah vápna v pôde a udržiavali v nej vlhkosť.

Hnojenie:
2x skoro na jar, skôr ako vyrašia nové výhony a pri tvorbe plodov, špeciálnym hnojivom na čučoriedky, možno použiť aj hnojivo pre rododendrony.

Výška:
Asi 1 – 1,50 m

Potreba miesta:
Asi 1,50 m

Rast:
Krovitý, vzpriamený, kompakný. Môže sa pestovať aj v nádobe.

Kvety:
Máj / jún od 2. až 3. roku pestovania, biele

Plody:
veľké, pevné, gulaté so sladkou, jemne chrumkavou dužinou

Doba dozrievania:
Od polovice júla

Rez:
Staré výhonky občas na jeseň pri zemi odstrániť a konáre, ktoré sú staršie ako 4 roky, vyrezať - odstrániť všetky výhonky, ktoré sa krížia alebo dotýkajú. Dlhé výhonky skrátiť (presvetliť) - u starších kríkoch vždy ponechať 8 - 10 silných hlavných výhonkov.

Prezimovanie:
Zimovzdorná, mulčovať