Duke čučoriedka

Môže sa objednať (dodanie v čase výsadby)

Táto odroda je už desaťročia favoritom veľkopestovateľov. Vďaka až 2 cm veľkým, svetlomodrým plodom a vysokej úrodnosti je svetoznámou odrodou poľného pestovania. Teraz je táto čučoriedka k dispozícii aj vám, hobbyzáhradkárom. Už z mladej rastliny získate veľké množstvo plodov, neskôr až 8-10 kg čučoriedok ročne. Vysoká úroda vydrží až desať rokov. Extra veľké, dlho skladovateľné plody sladkej chuti sú bohaté na vitamín C - ešte nikdy nebolo maškrtenie tak zdravé! Čučoriedka Duke je vhodná do záhonov, ale aj do veľkých nádob. Zimovzdorná odroda, ktorá bezpodmienečne vyžaduje výsadbu do kyslej pôdy (rašelina). Na tento účel sa môže použiť aj zemina pre rododendrony alebo azalky. Dodávame silné, kontajnerované rastliny vo veľkosti asi 30 – 40 cm.

Číslo tovaru: 41290

Latinský názov: Vaccinium corymbosum 'Duke'

Obsah balenia: 1 ks

7,90 € / balenie

1. balenie 7,90 € / balenie

2. balenia od 7,50 € / balenie

Čas výsadby: Marec začiatok - December stred

  • Slnečné
  • Polotieň
  • 150
  • 100-120
Stanovisko:
Veľmi slnečné a chránené.

Pôda:
Humózna, mierne vlhká, priepustná predovšetkým kyslá – odroda Duke neznáša vápenatú pôdu, optimálna hodnota pH 4 – 4,5, pôda a môže obohatiť rašelinou, zalievať vodou bez vápna (dažďovou vodou). Ak nemáte k dispozícii dažďovú vodu, môžete vhodiť do vody na polievanie sáčok rašelinovej drte a nechať cez noc ustáť. Odporúčame pôdu 2 – 3x do roka obohatiť rašelinou. Potrebné je aj mulčovanie (mulčovacou kôrou, popr. posekanou trávou), aby ste znížili obsah vápna v pôde a udržovali v nej vlhkosť.

Hnojenie:
2x skoro na jar, skôr ako vyrašia nové výhonky a pri tvorbe plodov, špeciálnym hnojivom (napr.hnojivom na čučoriedky), môžete použiť aj hnojivo na rododendrony.

Výška:
Asi 1 – 1,20 m

Potreba miesta:
Asi 1,50 m

Rast:
Relatívne vzpriamený.

Kvety:
Biele, máj / jún od 2. až 3. roku pestovania.

Plody:
Veľké, svetlomodré, aromatické a sladké

Doba dozrievania:
od polovice júla

Rez:
Staré výhonky občas na jeseň odstrániť u pôdy, a konár, ktorý je starší než 4 roky, vyrezať – odstrániť všetky výhonky, ktoré sa krížia alebo dotýkajú, dlhé výhonky skrátiť – u starších kríkoch vždy ponecháme 8 – 10 silných hlavných výhonkov.

Prezimovanie:
Zimovzdorná, mulčovať.