Apistar jabloň

Môže sa objednať

Ozajstná rarita medzi jabloňami. Plody s piatimi okrajmi vyzerajú ako hviezda. Apistar nielenže vyzerá krásne, ale aj dobre chutí. Plody sú žltooranžovej farby, dužina je biela a má príjemnú korenisto-kyslú chuť. Dozrieva v oktobri a má dlhú skladovateľnosť. Na Vianoce môžeme použiť aj ako dekoráciu. Strom je malého vzrastu, vhodný do menších záhrad. Dobre opeľuje: Idared, ale aj iné druhy. Dodávame s voľným koreňom.

Číslo tovaru: 48015

Latinský názov: Malus Domestica

Obsah balenia: 1 ks

14,90 € / balenie

Stanovisko:
Rastlina nie je náročná, bežná záhradná zemina

Potreba miesta:
2– 3 m

Pôda:
Humózna, výživná, priepustná.
Na suchom mieste sú plody malé, na vlhké miesto reaguje strom zle - málo kvetov, žiadne plody. Oblasť okolo koreňov sa mulčuje od júna do apríla.
Vhodným opeľovačom sú všetky bežné druhy jabloní.

Pestovanie:
Štep musí byť minimálne na výšku dlane nad zemou

Hnojenie:
Pri výsadbe hnojíme stromy fosforečným hnojivom alebo kompostom, dobre uloženým maštaľným hnojom alebo rohovou múčkou. Na jar potom hnojivom na ovocné stromy.

Plody:
Tvar hviezdy. Šupka je žltá, na slnečnej strane oranžová až červená. Dužina je biela, príjemnej korenisto-kyslej chuti. Dozrievajú v októbri a sú dobre skladovateľné.
Prvý zber je možný od 3 roku.

Rez:
Pri jarnej výsadbe zrežeme.
Pri jesennej výsadbe nerežeme - až na jar od januára do marca prevedieme tzv. výchovný rez, ten každoročne opakujeme po dobu 5 rokov.