Aloe Vera

Môže sa objednať (dodanie v čase výsadby)

Táto liečivá rastlina má mimoriadne všestrannú využiteľnosť. V kozmetike a zdravotníctve ju využívajú už tisícročia. Táto je jediná odroda Aloe, ktorá je vhodná aj na priamu konzumáciu. Rastlina vyžaduje svetlé, slnečné miesto a izbovú teplotu. Nesmie sa často zalievať, hlavne v zimných mesiacoch. Nevystavovať priamemu slnečnému žiareniu a mrazu. Dodávame silné rastliny.

Číslo tovaru: 63637

Latinský názov: Aloe barbadensis

Obsah balenia: 1 ks

9,40 € / balenie

1. balenie 9,40 € / balenie

2. balenia od 8,60 € / balenie

Čas výsadby: Marec začiatok - December stred

  • Slnečné
  • Polotieň
  • Tieň
Sukulent, patriaci do čeľade ľaliovitých.

Stanovisko:
Svetlé a slnečné, bez priameho slnka na poludnie. Rastlinu môžeme umiestniť na okennom parapete iba so zatienením okna. Slnečné lúče prenikajú sklom a môžu spôsobiť popáleniny. Aloe Vera je izbová rastlina, v lete môže zostať vonku, ale neznáša priame slnko. Pri vonkajších teplotách nižších ako + 10 ° C musí byť premiestnená späť do interiéru s normálnou izbovou teplotou a potrebuje svetlé miesto.

Pôda:
Dobrá priepustná zemina s malým podielom rašeliny. V listoch sa uchováva tekutina, takže rastlina môže prežiť aj dlhé obdobie bez zálievky.

Hnojenie:
Na jar a počas leta 1x týždenne tekutým hnojivom.

Výška:
20 – 30 cm

Listy:
Dužinaté, zelené, s bielymi jemnými "tŕňmi" na vonkajšom okraji.

Rez:
Pozri použitie (nižšie) ako liečivá rastlina

Prezimovanie
Počas vegetačného pokoja málo zalievať a nehnojiť!

Použitie:
Gél získaný z listov je možné používať zvonka. List odrežeme, čistý gél vytlačíme z listu a aplikujeme na miesto, ktoré má byť ošetrené. Gél sa počas niekoľkých hodín na vzduchu kazí, musí sa použiť okamžite. Pri uskladnení v chladničke, zabalený vo fólii (alobalu) je použiteľný ešte asi 1 - 2 týždne.