Marhuľa Augustin
Rastliny nie sú tovarom vyrobeným v továrni, preto sú rozdielne. Upozorňujeme, že na ilustračných fotografiách sú zobrazené plne vyvinuté rastliny pestované za optimálnych podmienok. Na obrázku je jeden vybratý ukážkový exemplár. Každá rastlina sa do určitej miery odlišuje tvarom, farbou, veľkosťou a vzhľadom. To nemá vplyv na kvalitu rastliny.

Marhuľa Augustin

Prunus armeniaca - Číslo tovaru 4481411
Obsah balenia:1 ks
Extrémne silná, odolná, neskoro kvitnúca odroda. Jeho stredne veľké ovocie je veľmi atraktívne, oranžové s malým karmínovo červeným líčkom na slnečnej strane. Ovocie je lahodné, sladké, šťavnaté. Stredne skorá odroda marhule. Vzhľadom na neskoré kvitnutie ju neohrozujú skoré jarné mrazy. Poskytuje vysokú a pravidelnú úrodu. Okrem čerstvej spotreby je vynikajúca aj na výrobu džemu. Samoopelivá.
15,80 € / balenie

Cena s DPH (brutto) plus prepravné náklady

Dodanie: Október stred - Apríl koniec

Už prijímame objednávky!

Doba výsadby Október stred - Apríl koniec
Mrazuvzdorné mrazuvzdorné
Výsadbová vzdialenosť (cm) 300
Výška dospelej rastliny 300-400 cm
STANOVISKO: Slnečné, chránené proti vetru, teplé, neskoré mrazíky by mohli poškodiť kvety. PÔDA: Humózna, priepustná, bohatá na živiny – marhule majú vysokú spotrebu živín. V období pred tvorbou plodov /3 týždne/ nesmie táto drevina, hoci len prechodne, vyschnúť. Nedostatok vody by mal za následok malé alebo nezrelé plody. Pri veľkých horúčavách rastlinu chránime mulčovacou vrstvou pred vyschnutím a udržujeme tak pôdu vlhkú. Mokrá a studená pôda nie je vhodná. VÝŠKA: zhruba 4-5 metrov. RAST: Stredne silný, vzpriamený. KVETY: Apríl – máj, biele až ružové. PLODY: Dozrieva zhruba v polovici júla. Plod je stredne veľký (40-50 g), okrúhly, mierne srdcovitý. Šupka je tenká, oranžová, na slnečnej strane červená. Dužina je sladká, šťavnatá a aromatická. Plody sú vhodné na priamu konzumáciu aj na ďalšie spracovanie. HNOJENIE: Na jar hnojivom na ovocné dreviny. REZ: Po zbere odstráňte choré a mŕtve drevo. Skracovanie alebo formovanie potrebné. PREZIMOVANIE: Zimovzdorná, oblasť koreňov zamulčovať alebo zakryť čečinou. POZOR! Na začiatku pestovania pripevníme ku kmienku oporu, ponecháme ju tak dlho, pokiaľ rastlina nevytvorí dostatočne silný kmeň (môže trvať aj niekoľko rokov). Vhodná je širšia latka umiestnená ku kmienku z južnej strany, aby nedošlo k popraskaniu kmeňa vplyvom jarných nočných mrazíkov, v kontraste s prudkým slnečným svitom počas dňa.
Zákazníci tiež kúpili
Naposledy zobrazené