Jahody Sonata (10)
Rastliny nie sú tovarom vyrobeným v továrni, preto sú rozdielne. Upozorňujeme, že na ilustračných fotografiách sú zobrazené plne vyvinuté rastliny pestované za optimálnych podmienok. Na obrázku je jeden vybratý ukážkový exemplár. Každá rastlina sa do určitej miery odlišuje tvarom, farbou, veľkosťou a vzhľadom. To nemá vplyv na kvalitu rastliny.

Jahody Sonata (10)

Fragaria x ananassa 'Sonata' - Číslo tovaru 4447726
Obsah balenia:10 ks
Je to stredne-neskorá odroda. Plody sú šťavnaté, sladké so skutočnou arómou jahôd. Sú svetlo červené, veľké, pevné a majú pravidelný kužeľovitý tvar. Plody prináša od júna.
15,90 € / balenie

Cena s DPH (brutto) plus prepravné náklady

Stanovisko slnečné
Mrazuvzdorné mierne mrazuvzdorné
Výsadbová vzdialenosť (cm) 30
Doba dozrievania jún začiatok
V kontajneri áno
STANOVISKO: Slnečné až polotienisté (na slnečnom stanovišti budú plody chutnejšie) PÔDA: humózna a priepustná s podielom rašeliny. PESTOVANIE: pestovateľská jama musí byť tak široká a hlboká, aby korene mali dostatočné miesto. Srdiečko rastliny musí byť na povrchu zeme. STAROSTLIVOSŤ: Pri suchom počasí počas prvých 14 dní musí byť pôda dobre vlhká, aby bol zaistený rýchly rast. Vhodné je aj pôdu mulčovať vrstvou lístia alebo posekanou trávou. Mulč pomáha v pôde udržiavať vlhkosť, zároveň sa postupne rozkladá a dodáva tak rastlinám živiny. Počas dozrievania plodov môžete tiež podstielať slamou. HNOJENIE: 1x pri tvorbe nových listov, 1x počas kvitnutia, 1x po zbere špeciálnym hnojivom na jahody. VÝSADBOVÁ VZDIALENOSŤ: Medzi rastlinami približne 25 - 30 cm alebi asi 12 rastlín na 1 m2. KVITNUTIE: Apríl - september PLODY: od júna, plody sú sladké a šťavnaté REZ: Po zbere odstrihnúť listy z materskej rastliny. PREZIMOVANIE: Zimovzdorné, podľa regiónu eventuálne zakryť čečinou. POZOR: Jahody zasadiť na miesto, kde minimálne neboli jahody 1 rok pestované!
Zákazníci tiež kúpili
Naposledy zobrazené