Cist purpurový
Cist purpurový
Cist purpurový
     
Rastliny nie sú tovarom vyrobeným v továrni, preto sú rozdielne. Upozorňujeme, že na ilustračných fotografiách sú zobrazené plne vyvinuté rastliny pestované za optimálnych podmienok. Na obrázku je jeden vybratý ukážkový exemplár. Každá rastlina sa do určitej miery odlišuje tvarom, farbou, veľkosťou a vzhľadom. To nemá vplyv na kvalitu rastliny.

Cist purpurový

Cistus incanus - Číslo tovaru 6636394
Obsah balenia:1 ks
Zázrak zabezpečujúci všestrannnú ochranu. Rastlina dobre známa už v stredoveku sa teraz znova vracia do povedomia. Divoká ruža vyvíja svoje liečivé účinky v celom organizme. V podobe čaju napomáha vstrebávaniu vitamínu C. Živica na listoch a vo vnútrajšku rastliny poskytuje ochranu proti baktériám, vírom a mykózam, účinne pôsobí v prípade ochorení srdca a cievnej sústavy, pomáha pri prechladnutí, nádche a tiež pri problémoch so žalúdkom a trávením. Vonkajšie použitie sa odporúča na ošetrenie akné a dermatitídy. Táto nenáročná, až do -15 stupňov zimovzdorná rastlina uprednostňuje slnečné stanovisko. Zdobia ju vždyzelené listy a bohato kvitnúce ružové kvety s oranžovým stredom a vôňou podobnou ružiam. Listy sa odporúča zbierať krátko pred kvitnutím - koncentrácia liečivých látok je najvyššia práve v tomto období. Doba kvitnutia máj – september.
13,60 € / balenie

Cena s DPH (brutto) plus prepravné náklady

Doba kvitnutia máj, jún, júl, august, september
Stanovisko slnečné
Mrazuvzdorné citlivé na mráz
Farba ružová (pink)
V kontajneri áno
Výška dospelej rastliny 80-100 cm
STANOVISKO: Slnečné a chránené pred nadmernou vlhkosťou PÔDA: Nenáročná–normálna záhradná zemina s obsahom piesku, vodopriepustná HNOJENIE: Pri pestovaní vo voľnej pôde nie je hnojenie nutné, v nádobe prihnojiť raz za čas, nejlepšie univerzálnym bio hnojivom. ZÁLIEVKA: Vo voľnej pôde je nutná len v extrémne horúcom počasí. Pri pestovaní v nádobe by substrát nikdy nemal byť úplne vyschnutý. Vždy polievajte, pokiaľ je suchá vrchná vrstva pôdy. Nepreliať! VÝŠKA: cca. 80 - 100 cm LISTY: Stálozelené. Vetvy sú pokryté bielymi chĺpkami. KVETY: Fialové s oranžovým stredom (tyčinky). Jednotlivé kvety kvitnú len krátku dobu. KVITNUTIE: Od mája do septembra REZ: Rastlinu len podľa potreby kedykoľvek presvetlujeme. PREZIMOVANIE: Zimovzdorný, odolný do –15 °C. Pred mrazom a zimným slnkom chnániť čečinou alebo netkanou textíliou. Oblasť pri koreňoch zakryť mulčovacou kôrou alebo lístím. Mladé rastliny a rastliny v nádobách je najlepšie prezimovať na chladnom a svetlom mieste s teplotou do + 10 °C.
Zákazníci tiež kúpili
Naposledy zobrazené