Kalina vavrínová, ker
Rastliny nie sú tovarom vyrobeným v továrni, preto sú rozdielne. Upozorňujeme, že na ilustračných fotografiách sú zobrazené plne vyvinuté rastliny pestované za optimálnych podmienok. Na obrázku je jeden vybratý ukážkový exemplár. Každá rastlina sa do určitej miery odlišuje tvarom, farbou, veľkosťou a vzhľadom. To nemá vplyv na kvalitu rastliny.

Kalina vavrínová, ker

Viburnum tinus 'Gwenllian' - Číslo tovaru 3306942
Obsah balenia:1 ks
Na jeseň a v zime kvitnúci pestrý ker. Ružové púčiky a bieloružové kvety v tvare dáždnika 5 – 7 cm veľké vydávajú silnú vôňu. Rastie veľmi pomaly. Dodávame vo veľkosti cca. 20 – 30 cm.
13,80 € / balenie

Cena s DPH (brutto) plus prepravné náklady

Stanovisko tieň, polotieň, slnečné
Výsadbová vzdialenosť (cm) ca. 80 - 100 cm
V kontajneri áno
Výška dospelej rastliny 250 cm
STANOVISKO: Slnečné až polotienisté, aj tienisté PÔDA: Bohatá na živiny, dostatočne vlhká, priepustná a mierne kyslá HNOJENIE: Vo všeobecnosti len mulčovať. Je možné vždy na jar prihnojiť rastlinu hnojivom pre okrasné stromy RAST: Pomaly rastúci ker ZÁLIEVKA: Pôda by nemala vyschnúť. V suchom počasí treba dostatočne a pravideľne zalievať KVETY: Podľa podmienok október/november – marec/apríl. Ružové púčiky a bieloružové kvety v tvare dáždnika, 5 – 7 cm veľké, vydávajú silnú vôňu. Na jeseň sa objavia malé púčiky, ktoré v zime zakvytnú – na jar má zelené listy. Plody sú tmavé bobule, ktoré sú pre ľudí jedovaté. REZ: Nie je potrebný, možný je presvetľovací rez po odkvitnutí. Pri radikálnom skrátení rastlina väčšinou nasledujúci rok nekvitne. Kalina vavrínová kvitne na dvojročnom konári. PREZIMOVANIE: zakryť na zimu čečinou
Zákazníci tiež kúpili
Naposledy zobrazené