Okrasný cesnak White Giant
Rastliny nie sú tovarom vyrobeným v továrni, preto sú rozdielne. Upozorňujeme, že na ilustračných fotografiách sú zobrazené plne vyvinuté rastliny pestované za optimálnych podmienok. Na obrázku je jeden vybratý ukážkový exemplár. Každá rastlina sa do určitej miery odlišuje tvarom, farbou, veľkosťou a vzhľadom. To nemá vplyv na kvalitu rastliny.

Okrasný cesnak White Giant

Allium White Giant - Číslo tovaru 5564427
Obsah balenia:1 ks
Kultivar okrasného cesnaku s bielymi kvetmi dorastá do výšky až 120 cm. Okrúhle kvetenstvo majú v priemere 15 -20 cm. Jednotlivé kvety sú hviezdicové, čisto biele so zeleným stredom. Kvitne v máj až jún. Stonky sú pevné, nemajú tendenciu sa lámať ani ohýbať. Listy zostávajú pekné aj v čase kvitnutia. Vysádzajte na slnečné stanovište do priepustnej, výživnej pôdy. Kvety sú vhodné aj na rez.
7,70 € / balenie

Cena s DPH (brutto) plus prepravné náklady

Doba kvitnutia máj, jún
Stanovisko polotieň, slnečné
Výsadbová vzdialenosť (cm) 15
Farba bielá
Výška dospelej rastliny 120 cm
STANOVISKO: Slnečné PÔDA: Priepustná a výživná HNOJENIE: Na jar, keď vyrašia výhony špeciálnym hnojivom na kvetinové cibule. Pri suchom počasí zalievať. VÝSADBA: Trikrát tak hlboko, ako je výška cibule. Pridať kompost alebo hnojivo na kvetinové cibule do výsadbovej jamky. VÝŠKA: Až 120 cm KVETY: Máj – jún. Okrúhle kvetenstvo majú v priemere 15 -20 cm. Jednotlivé kvety sú hviezdicové, čisto biele so zeleným stredom. REZ: Po odkvitnutí je možné kvetnú stonku odstrániť alebo ponechať než sa sám zatiahne. Bežne sa po odkvitnutí rastlina zaťahuje pomerne rýchlo. Iba za suchého počasia zostávajú kvetné stvoly so semenami stať dlhšie. PREZIMOVANIE: Zimovzdorný POZNÁMKA: Môže sa stať, že listy sú pred rozkvetom nevzhľadné. V žiadnom prípade ich neodstraňujte! Bez listov by rastlina nevykvitla! Tento problém je možné vyriešiť, keď skombinujeme vysadený cesnak napr. s levanduľou, pakostom či inými bujnými trvalkami, ktoré zakryjú listovú časť okrasného cesnaku.
Zákazníci tiež kúpili
Naposledy zobrazené